O nás

Nezisková organizace, která vytváří a podporuje občanské aktivity.

Nezisková organizace My.Aktivity o.p.s. vznikla v roce 2011. Její zakladatelé vnímali autentickou potřebu vytvoření neformální platformy pro rozvíjení komunitního života na Žižkově.
Sídlo organizace je v ulici Nad Ohradou 17 (v areálu Pražačka), Praha 3.

Základní osy činnosti My.Aktivity o.p.s. tvoří:

  • Podpora "pro rodinných" aktivit reprezentovaný Rodinným klubem Ulitka, který je zaměřený na pravidelné i nepravidelné akce zaměřené na rodiče na RD a jejich děti, převážně ve věku 0 - 3 let.
  • Sportovní aktivity – již několik let pořádáme sportovní akce pro nejširší veřejnost, od maminek s dětmi, přes prázdninové příměstské tábory, sportovní aktivity pro ženy až po aktivity pro seniory.
  • Vzdělávací aktivity - v rámci společnosti a rodinného klubu, ale především na poli finančního vzdělávání žáků ZŠ a dospělých. Příkladem je spoluúčast na celostátních projektech jako Abeceda rodinných financí, Finanční kompas a Rozumíme penězům.
  • Pořádání kulturních akcí v České republice a zahraničí - jsme tvůrci zajímavých kulturních projektů v Praze (např. Betlém na náměstí Jiřího z Poděbrad s účastí L. Dusilové, D. Prachaře a dalších umělců), byli jsme partnerem výstav v Polské republice (např. výstavy Pavla Brázdy), pořádali jsme mezinárodní dílny mladých polských a českých kritiků umění v Praze a Wroclavi.
  • Aktivity ve prospěch zkvalitnění životního prostředí - byli jsme jedni z prvních, kteří v Praze založili, a dodnes provozuji, tzv. Komunitní zahrádky. Díky získaným dotacím z Nadace Via a Prahy 3 jsme vybudovali Komunitní zahradu Krejcárek.

Ke stažení

Galerie k článku