30.11.2019 Vycházka s Kubánci

Vycházkou po Václavském náměstí provedl kubánskou menšinu průvodce Michal Petkov.

Poslední listopadovou sobotu jsme uspořádali procházku pro zástupce kubánské menšiny zapojené do našeho projektu. S průvodcem Michalem Petkovem jsme vybrali Václavské náměstí, které je mimo jiné kulturním, komerčním a společenským centrem života v Praze. Dále také četnou destinací všech turistů, jelikož je pozůstatkem velkého množství zásadních událostí naší historie.

Sraz nemohl být jinde než „u koně“, nejpopulárnějším místě schůzek na Václavském náměstí. Procházka byla zaměřena převážně na novodobé dějiny ČR, protože s Kubánci nás spojuje z naší historie totalitní režim.

Většina z návštěvníků vycházky se připravuje na zkoušky, které jsou podmínkou pro získání trvalého pobyt nebo občanství. Procházka tak byla tzv. 2v1 - osvěta i edukace. Jejich zájem o informace dokumentují níže fotky v galerii. Vzhledem k zimnímu chladnému počasí bylo nezbytné teorii podpořit i jiným typicky českým atributem – ochutnávkou teplé medoviny .

Finále procházky proběhlo v bunkru pod hotelem Jalta, který se stává nevšedním zážitkem tím, že jen málo Čechů o tomto bunkru ví. Přátelé z Kuby si to moc užili a my s nimi. Vřele doporučujeme návštěvu!

Rodina pro rodiny II
Projekt zaměřený na začleňování rodin cizinců do české společnosti.
Projekt Rodina pro rodiny II reg. č. CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000790 je spolufinancován EU.

Brožuru k vycházce v češtině a španělštině si můžete prohlédnout zde:

Galerie k článku

Přílohy k článku